Hangi bankada ne kadar altın var


Bankalardaki altınların yüzde 96'sı 15 bankada yer alıyor.İşte en çok altın bulunduran bankalar:
ankalardaki altınların yüzde 96'sı 15 bankada yer alıyor. Altın fiyatlarının seyrine göre bu tutarlar artıp azalabiliyor; fiyatlar düştüğünde altın yatırımcısı alıma geçiyor ve bankalardaki altın hesapların miktarı artıyor. Fiyatlar yükseldiğinde ise yatırımcılar düşük fiyatlardan aldıkları altınları satıyorlar ve bankalardaki altın hesapların miktarı da düşmüş oluyor. 3 aylık dönemde bankalardaki altın miktarı yaklaşık 3 ton azaldı.
Müşterilerin altın hesapları tercih etmelerinin en büyük nedeni güvenlik. Evlerde işyerlerinde saklanmaya çalışılan altınların çalınma riski kaybolma riski çok yüksek. Özellikle hesaplardaki altınları müşterilerine fiziken de teslim edebilen bankaların bu konudaki avantajları günden güne öne çıkıyor. Bilinçli yatımcılar, darphane altınlarındaki (çeyrek altın, yarım altın vb) fiyatın içine yüksek işçilik fiyatlarının da dahil olduğunun farkında ve bu işçilik fiyatlarının zaman zaman fahiş fiyatlara çıktığına da şahit oluyorlar. Bu nedenle bu kesim, fiziki altına yatırım yapacaksa işçilik fiyatlarının çeyrek yarım vb gibi altınlara nazaran çok daha düşük olduğu Gramaltın'lara yöneliyor. Sadece kaydi olarak yatırım yapacaksa da bankalarda altın hesapları açtırıyor.

Bank Asya verileri henüz açıklanmadığı için tabloda yoktur.


Facebook
Kaynak: katılımdunyası
 

Etiketler: bankabanka altın hesabı

Yayın Tarihi: 22.08.2015 22:20:05     Görüntülenme Sayısı: 18517

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.