AKBANK TÜRKİYE'NİN EN İYİ BANKASI ÖDÜLÜNÜ ALDI


Euromoney'nin 'Awards for Excellence 2017 - Mükemmellik Ödülleri 2017" kapsamında "Türkiye'nin En İyi Bankası Ödülü'nü geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Akbank aldı. 
"Bankacılığın geleceğinde insan ve teknoloji var"

Binbaşgil, Akbank'ın yeniliklere ayak uydurmakla kalmayıp onları şekillendiren, sektörün dünya çapındaki öncü bankası olduğunu da vurguladı. Binbaşgil, "Teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmenin hızlanması, tüm dünyada baş döndürücü bir değişim dalgası yarattı. Biz de tüm çalışanlarımızla beraber bankamızı geleceğe hazırlıyoruz. Teknolojiyle şekillenen, merkezinde müşteri memnuniyeti ve insan olan yarının Akbank'ı için yoğun bir çaba harcıyoruz. Bankamız özellikle son yıllarda çok ciddi yapısal bir dönüşüm geçirdi. Bu çalışmaların sonuçlarını almak bizi çok mutlu ediyor, önümüzdeki dönemde performansımızın daha da artacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.
"Blockchain teknolojisini getiren ilk banka olduk"
Müşterilerine kolay kullanabilecekleri, işlemlerini saniyeler içinde yaparak hayatlarını kesintisiz sürdürebilecekleri bir mobil bankacılık deneyimi yaşatmayı hedeflediklerini ifade eden Binbaşgil, "Bu hedef doğrultunda teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ürün ve hizmetlerimize hızla uyarlayarak bu konudaki kasımızı geliştiriyoruz. Akbank LAB tarafından yapılan araştırmalar sayesinde farklı fintech'ler ile uygulamalarımızı, hız ve performans bazında bir üst seviyeye taşıyoruz. Bu bağlamda Silikon Vadisi'nde faaliyet gösteren Ripple ile dijitalin öncü yeniliklerinden 'Blockchain Teknolojisi'ni yurtdışı para transferlerinde kullanmak üzere bir anlaşma yaptık. Bu teknolojiyi yurt dışı para transferlerinde kullanan ilk Türk bankası olduk. Çalışmalarını ve test işlemlerini başarıyla tamamladığımız bu sistemle ileride küresel para transferleri hız kazanacak, maliyetler düşecek ve müşterilerimiz 7/24 işlem yapabilecekler" vurgusunu yaptı.

Etiketler: akbankakbank yılın bankası ödülütürkiye'nin en iyi bankası

Yayın Tarihi: 10.07.2017 05:59:00     Görüntülenme Sayısı: 12379

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:29 Miktar
GARAN 470.460.200
THYAO 421.357.460
ASELS 292.767.272
KRDMD 119.206.577
HALKB 118.882.081UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.