BANKALAR BİRLİĞİ: YOK ÖYLE BİR ŞEY!


Mevduat müşterilerine sınırlama getirileceği haberi Türkiye Bankalat Birliği tarafından düzeltildi: Yanlış anlaşıldık!
Mevduat müşterilerine sınırlama geleceği yolundaki iddialara Türkiye Bankalar Birliği'nden açıklama geldi. Açıklamada yanlış anlaşılma olduğu dikkat çekildi.
Birliğin açıklaması şu şeklide:
"Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli başkanlığında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı, mevduat ve katılım bankalarının genel müdürleri ile 7 Temmuz 2017 tarihinde yapılan toplantıya ilişkin olarak, bir gazetede “faizi 50 bin avcı mudi indirecek” başlığıyla yer alan haber, yanlış anlaşılmalara neden olabilecek yorum ve değerlendirmeler içermektedir.
 Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:
Toplantıda dünya ve Türkiye ekonomisi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşülmüş ve değerlendirilmiştir. Görüşülen konulardan biri, bankacılık sektöründeki kaynak ve aracılık maliyetinin seyrine ilişkin olmuştur. Kaynak maliyeti ve kredi faizlerini etkileyen faktörlerin; sektöre, yatırımlara ve büyümeye olan etkileri konusunda kapsamlı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Büyümenin sürdürülmesinde tasarrufların artırılması ve verimli kullanılmasının önemi üzerinde durulmuştur.
Toplantıda ekonomik realiteyle bağdaşmayan, piyasa mekanizmasıyla çelişen, rekabeti bozacak nitelikte hiçbir değerlendirme ve yorum yapılmamış, haberdeki ifadeleri çağrıştıracak içerikte bir konuşma kesinlikle olmamıştır. Haberde bahsedilen mudilere yönelik bir uygulama yoktur ve bu yönde bir yaklaşım da doğru olmayacaktır.
Kamuoyunun bilgilerine sunarız.
Saygılarımızla,
Türkiye Bankalar Birliği

 

Etiketler: türkiye bankalar birliğimevdat müşterilerine sınırlama

Yayın Tarihi: 11.07.2017 14:47:35     Görüntülenme Sayısı: 11864

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:29 Miktar
GARAN 470.460.200
THYAO 421.357.460
ASELS 292.767.272
KRDMD 119.206.577
HALKB 118.882.081UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.