MAHKEMEDEN BANKAYA TOKAT GİBİ KARAR


İstanbul’da bir mahkeme kararı tüm bankacıları yakından ilğilendiriyor. Batık kredi nedeniyle iş akti fesih edilen bankacının davasını yabancı banka kaybetti. 
Şenay Ü, 10 yıllık başarılı bir bankacı. Ancak son dönemde bölgesiye yaşadığı sorunlar nedeniye istaifaya zorlanır. Avrupa sermayeli bankanın istifa baskısına direnen bankacı ,  verdiği kredinin batmasına gerekçe gösterilerek işten atılır. İstanbul Anadolu 8. İş Mahkemesi’nde görülen dava bankacının zaferi ile sonuçlandı. Mahkeme, bankanın iş fesihi ile ilğili gösterdiği  gerekçeleri haksız buldu ve işe iade kararı verdi.

EMSAL NİTELİĞİNDE
Anadolu  8.iş Mahkemesi’nin bu kararı bilir kişi raporlarınca de destekleniyor.  Bu kararla birlikte bankaların son dönemde, batık krediden şube personelini sorumlu tutma dönemi de bitiyor.
TEHDİT ARACI
Banlaşar son dönemde personel çıkartmalarda sık sık batık kredileri gerekçe gösteriyor. Öncelikle personele istifaya zorlayan banka, bunu kabul etmeyen personelini şubenin batık kredisinden sorumlu tutarak işten atıyor.
 

Etiketler: bankabankacıbatık krediden sorumlu kim

Yayın Tarihi: 21.07.2017 09:13:42     Görüntülenme Sayısı: 16537

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  15:29 Miktar
GARAN 781.220.190
THYAO 564.526.896
ASELS 395.301.387
SASA 253.541.704
AKBNK 207.281.720UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.