DEV BANKADA KÜÇÜLME OPERASYONU


Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankasında binlerce çalışanda küçülme kabusu yaşanıyor. Banka yönetiminin bazı şubeleri kapatacağı  iddia ediliyor.  Binlerce çalışanda panik var.
 
Avrupa sermayeli dev bankanın bir kaç ay içerinide cidid bir küçülme operasyonu başlatacağı ve bu nedenle bazı personellerle farklı şehirlerde istihdamı için görüşmeler yapıldığı iddia edliliyor.
İddalara göre, dev banka son altı ayda bazı şubelerini kapattı ancak ciddi bir personel çıkartmaya gitmedi. Ancak Eylül ayından itibaren şube kapatma ve birleştirme çalışmalarının daha da artarak hızlanacağı iddia ediliyor. Bankanın bazı personelleri  bölge müdürlüklerine çağırarak farklı şehirlerde çalışıp çalışamayacağı konusunda yoklama yaptığı belirtiliyor. Bankanın binlerce çalışanında şididen işsiz kalma korkusu başladı.
BANKA SESİZ
Paramedya.com’un  bankanın bir üst düzey yetkilisi ile yaptığı görüşmede bu iddialar yalanlanmadı. Ancak şube kapatma ve birleşmelerin boyutu hakkında da bilği vermekten kaçındılar.  Bankanın bu küçülme operasyonundan en az bin kişinin etkilenmesi bekleniyor. Ancak kaç kişinin işten çıkartılacağı konusunda net bir bilgi yok.
 

Etiketler: bankabankacıişsiz bankacıbankacılık sektöründe küçülme

Yayın Tarihi: 10.08.2017 23:10:11     Görüntülenme Sayısı: 25944

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.589.227.439
GARAN 1.059.478.098
KRDMD 677.857.933
HALKB 391.780.810
AKBNK 358.978.118UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.