Kapat X

YAZARLAR

VEZNEDAR

PLAZA OĞLANLARI MÜŞTERİ ZİYARETİ YAPARSA?

İcatçı plaza oğlanları neden şube ziyaretini müdür odasında yaparlar? Sıkıysa limit tahsis ücreti adı altında paralarını çaldıkları müşteriye gitsinlerde görsünler.
Şubede bir gün
Sizler için sıradan ama plaza oğlanları (birim ,bölüm ,koordinatör vs  ya da alt dalları için) anormal bir durum.. ‘şube de bir gün yada şube ziyareti’
Bankacılık masalında başlarlar yeni bir icata yine…
sahanın ruhunu piyasanın tozunu yutmak ya da sahayı koklamak sözde sorunları algılayıp çözüm bulmak içindir bu çılgın hareket yani şube ziyareti.
Her ne kadar mum gibi duran müdür ve personel  ile müdürün odasında çay ve kahve içmek ve rakamlarını sorgulamak dışında bu adamlar ya da kadınlar pek de istediği amaca ulaşamazlar.
Bir kere bir gün yetmez o sorunu algılamak için, bir kere müdür odasında değil  pazarlamacının masasında gerekirse gişede hatta güvenlik masasında oturmaları gereklidir.
O olumsuzlukları ya da nadiren olan olumlu konuşmalar müdür masasından çok az duyulur ya da  genellikle kapalı olan müdür odalarından hiç duyulmaz.
Ha unutmadan o şubede bir gün icadının işe yaraması için zamanlama çok önemlidir.
Mutlaka plaza oğlanları limit tahsis ücretinin hesap işletim ücretlerinin dönemsel komisyonlarının alındığı pos kesintilerinin alınacağının ertesi gün ü ya da o haftası olmalı bu şube ziyareti.
O zaman duyulmalı o müşteri replikleri
Siz ne lanet bankasınız!
hırsızsız, ayıp değilmi ,bu ne ahlaksızlık,sen bunu söylemedin,sizin allah belanızı versin,ne rezil bankasınız, sözlerini…
O zaman görürsünüz anı kurtarmak bilançoyu şişirmek için kendi koltuğunu korumak ya da üstüne yada sermayedarlara yaranmak için bir gecede aldığın kararın ne kadar da yanlış olduğunu,
Personel masasında oturduğunda o hakaretlere o bağrışlara o personelinizi nasıl da cevap veremeden yere baktığında ya da kıvrandığında anlarsınız şubede ne işler döndüğünü..
O yaptığınız kesinti için Şube müdürünüzün odasına ağzı köpürerek hakaret etmek için destursuz giren adamları gördüğünüzde anlarsınız ne kadar da artık saçmaladığınızı
O gişede çalışanların taksitiniz bu kadar ama hesabınızdan bu kesilmiş, biraz daha para yatırmanız gerekli ,bekleyen ücretler hesaba yatınca paranız bu taksitler için yeterli kalmayacaktır dediğinde o gişedeki personelinize müşterilerinizin öfke kusmasını  gördüğünüzde anlarsınız ne yaptığınızı
Hatta gerek yok hiç masaya oturmayın güvenlik  personelinin yanında biraz ayakta etrafa bakın
Bakın görün neler oluyormuş bu şubelerde…
Saha da sakın müşteri ziyareti için dışarı çıkmayın daha kartvizitinizi masaya koymadan dükkandan kovulursunuz eminim.
Hadi işinize bakın
Zaten öyle yapıyorsunuz. Bakın hemen son çıkan bilançolarınıza ve atın mailleri şu kadar aktifte  karlılıkta büyüdük diye..
Bu mu bankacılık ,
Bankalar mevduat toplar kredi verir, yok artık böyle bir tanım
 Veznedar a göre yeni bankacılık bir gece de cebinizden farklı adlarla para çalmaktır.
 
 

Etiketler: veznedarplaza oglanlarımüşteri ziyaretiparamedya

Yayın Tarihi: 10.09.2017 21:41:59     Görüntülenme Sayısı: 10091

Facebook

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

Piyasa Verileri

  21.06.2017
  16:24
Son Değer %
BİST100 99.496 0,23
USD 3,5316 -0,31
EURO 3,9316 -0,23
GBP 4,4782 0,05
O/N Repo
Garbo Genel
ALTIN Mio
EURO/USD 1,1133 -0,01
Bileşik Faiz 11,14 0,18
Garbo Uzun 0,00 0,00
Cumh.Altını 945,83 -0,36

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

10.04.2015
  17:41
Miktar
GARAN 785.831.475
VAKBN 341.145.994
AKBNK 237.439.350
HALKB 236.307.574
THYAO 202.135.950UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.