YAPI KREDİ'DE ŞOK AYRILIK!


18 yıldır Yapı Kredi Bankası'nda görev  yapan ve Genel Müdür'lük için adı geçen Zeynep Nazan Somer Özelgin kendi isteği ile bankadan ayrılıyor.
Yapı Kredi Bankası'ndan KAP'a saat 17.29 itibariyle düşen bir haber  bankacılık dünyasında şok etkisi yarattı. 18 yıldır bankada görev yapan  Perakende Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Nazan Somer Özelgin'in kendi isteğiyle 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile Yapı Kredi'deki görevinden ayrılacağı açıklandı.
Nazan Somer'in adı 2018 yılı için Yapı Kredi Bankası'na Genel Müdür adayı olarak geçiyordu. Hatta  bankacılık kulislerinde  Nazan Somer'in Genel Müdürlüğü'ne kesin gözüyle bakılıyordu. 
KAP'taki açıklamaya göre, Nazan Somer kendi isteği ile açıklandı.  
Nazan SOMER ÖZELGİN KİMDİR?
Zeynep Nazan Somer Özelgin, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, profesyonel kariyerine 1988 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde Bağımsız Denetçi olarak başlamış ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müsavir ünvanını almıştır.
Somer, 1999-2000 yılları arasında aynı şirkette finans sektöründen sorumlu Ortak olarak görevini sürdürmüştür. Eylül 2000’de Yapı Kredi bünyesine Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Somer Özelgin, 2003-2009 yılları arasında görevine Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. Somer Özelgin, Şubat 2009’dan bu yana Perakende Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir ve İcra Kurulu Üyesi’dir. Somer Özelgin, ayrıca Mayıs 2003’ten Haziran 2016’ ya kadar Visa Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi, Haziran 2016’ dan itibaren 441 Trust Company Limited Yönetim Kurulu üyesi, Eylül 2012’den itibaren Yapı Kredi Bank Azerbaijan Yönetim Kurulu Üyesi ve Mart 2014’ den itibaren Tanı Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu üyesidir. Somer Özelgin, kariyeri süresince çeşitli dönemlerde KKB ve BKM Yönetim Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de üstlenmiştir.
BANKADAN AÇIKLAMA:
YKB KAP'a şu açıklamayı yolladı:
Bankamız Yönetim Kurulu'nun 22.09.2017 tarihli kararı ile Perakende Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Nazan Somer Özelgin'in kendi isteğiyle 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile Yapı Kredi'deki görevinden ayrılacağı anlaşıldığından 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile 
- Perakende Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri Grup Direktörü olarak görev yapmakta olan Serkan Ülgen'in Perakende Bankacılık Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanabilmesini teminen BDDK'ya başvurulmasına ve 7 iş günü içinde olumsuz cevap alınmadığı takdirde göreve atanmasına,
- Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mert Yazıcıoğlu'nun Perakende Bankacılık Satış Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmesine 
karar verilmiştir.
Bankamız Yönetim Kurulu'nun organizasyon değişikliğine ilişkin aldığı bu karar çerçevesinde 2 Ocak 2018 tarihi itibarıyla Bankamız Perakende Bankacılık Yönetimi "Perakende Bankacılık Yönetimi" ve "Perakende Bankacılık Satış Yönetimi" olarak 2 ana fonksiyona ayrılmıştır. Aynı tarih itibarıyla Banka'nın yeni organizasyon yapısında Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimine ilişkin faaliyetler ise ilgili diğer Banka yönetimleri altında sürdürülecektir.
 

Etiketler: nazan somerYapı Kredi BankasıYapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer istifa etti

Yayın Tarihi: 22.09.2017 18:14:45     Görüntülenme Sayısı: 28821

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  09:11 Miktar
GARAN 483.405.070
THYAO 434.221.983
ASELS 297.646.623
SASA 125.322.605
KOZAA 120.063.934UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.