KÖRFEZ'DE İSTİFA FIRTINASI


Son dönemde personel çıkartmalar ve garip uygulamalarıyla gündemde olan Körfez sermayeli banka istifa iddiaları ile çalkalanıyor.1 GMY ve bazı birim müdürlerinin istifa ettiği öne sürüldü.
Son dönemde gerek personel çıkartmaları gerekse bazı politikaları nedeniyle sık sık eleştiri konusu olan körfez sermayeli bankada bir genel müdür yardımcısı ile bazı birim müdürlerinin istifa ettiği iddia edildi.
Henüz doğrulanmayan bilgilere göre, pörtföy kavgası nedeniyle Kobi-işletme ve tarım bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı  istifa etti. Bankacılık kulislerindeki iddialara göre, istifa nedeni, cirosu 40 milyon üzerinde olan KOBİ işletmelerinin  ticari bankacılığa devrinin söz konusu olması tartışmalara neden oldu.  Çünkü ticarinin kar merkezi ayrı olduğu için bir başka GMY'ye yarayacağı için tartışmalar büyüdü. Ve  uzun süredir körfez sermayeli bankada çeşitli görevlerde de bulunan GMY istifa etti.  Yine KOBİ'den sorumlu yöneticilerin de istifa ettiği öne sürülüyor.
İstifaların yönetim tarafından kabul edilip edilmediği yolunda net bir bilgi alınamadı.

Etiketler: körfez sermayeli bankagmy istifasıparamedya

Yayın Tarihi: 26.09.2017 20:47:50     Görüntülenme Sayısı: 24863

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:18 Miktar
GARAN 712.514.171
THYAO 523.637.422
ASELS 360.261.362
SASA 229.726.288
AKBNK 187.467.801UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.