MOBBİNGCİ BANKAYA AHLAK DERSİ!


Uğradığı mobbingi bilirkişi raporlarıyla  tesbit ettiren bankacı, davayı çekmesi için 80 bin lirayı kabul etmeyip bankayı mahkum ettirdi.
Mobbing bütün dünyada insanlık suçu olarak kabul ediliyor.  Ancak Türkiye'de yabancı sermayeli bir banka bu insanlık suçunu işlemeye devam ediyor.  
21 yıllık bankacı Ayşin Y, şiddetli mobbinge maruz kalmasına rağmen iş akti fesih edildi. Ayşin Y, mahkemeye işe iade davasının yanı sıra bir de bankaya karşı mobbing davası açtı.  Açılan dava son aşamaya geldiğinde banka tarafından Ayşin Y'ye bankanın insan kaynakları yetkilileri tarafından ahlaksız teklifte bulunuldu.  Ayşin Y'ye davasından vazgeçmesi halinde 80 bin lira teklif edildi.
Ayşin Y, bankanın bu ahlaksız teklifini reddederek, bankayı mobbinge mahkum ettirerek 8 bin 500 lira tazminata razı oldu. 80 bin lirayı kabul etmeyerek mobbingci bankaya ahlak dersi veren Ayşin Ş, davayı ve bankayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildirdi. 
Ayşin Y, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektupta şunları söyledi:
"İşten çıkarılmam sonrası yaşadığım hukuksuzluğu tüm yasal haklarımı kullanarak mahkemeye taşıdım. Mobbing ve işe iade davası açtım ....  ..... bank A.Ş. mahkemeleri geri çekmem için 80.000 TL para teklifinde bulundu ancak onurum ve gururum satılık değildi kabul etmedim. Mahkemeler lehime sonuçlandı ve mobbing var dedi. Uğradığım mobbing mağturiyeti için 8.500 TL hükmetti. Banka bu karara itiraz dahi edemedi. Temyizden feragat ederek sözkonusu tutarı ödedi. Haksız yere işten çıkarttığı ve başarılı bir çalışan olduğum kanıtlandığı halde mahkemenin  hükmettiği 5 brüt maaşı ödeyerek işe başlatmadı."

Etiketler: bankabankacımobbingmobbingi cumhurbaşkanına şikayet

Yayın Tarihi: 1.10.2017 21:50:44     Görüntülenme Sayısı: 27954

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.606.464.409
GARAN 1.139.345.686
ASELS 1.032.647.912
SASA 563.816.760
KRDMD 438.389.124UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.