BU DA MI SUÇ DEĞİL?


Bir banka! Üstelik sendikanın örgütlü olduğu bir banka. Bu bankada artık personel yöneticiler tarafından açık açık tehdit ediliyor. 
"Banka Temmuz'da yeni yapılanmaya geçti geçeli inanılmaz bir baskı var. Hergün bölge satış yöneticilerinin maillerinin arkasından sadece tehdit mailleri atarak herkesi sindirmeye çalışıyor.1 gün içerisinde bir bölge müdürü 70 in üzerinde mail atar mı? Whatsapp'dan şube müdürleri için grup kurup gece yarısı bile oradan şube müdürlerine sürekli baskı yapmakta. Oda haliyle personele yansımakta. Bu yeni yapılanma sürecinde şube sayısının daha da azaltılacağı bilinmekte. 3 sene öncesinde 1000 şubeye ulaşacağız kampanyası yapan banka bu sene sonunda şube sayısını 920 lere indirmiş olacak.  Bu da tüm personelde baskıyı arttırmakta acaba bölgenin istediklerini satmazsak kapının önüne ilk biz mi koyulacağız endişesini arttırmakta. gelen müşterilerin ihtiyacına göre değil tamamen karlılık ve bölgeye show mailleri atmak ve müşteriyi soyan personel arzu edilmekte." 
Bu elektronik posta ve benzeri tam 136 tane şikayet aynı bankadan. Bu bankada üstelik sendikal örgütlü. 
Bu bankada tam bir bölge terörü esmekte. Bölge müdürleri istediği kişiyi istediği göreve atamakta, tenzilü rütbeyi keyfi bir şekilde uygulamakta. 
İŞTE BELGESİ
Bu banka ile ilgili mobbing şikayetleri son 3 aydır fazlalaştı. Ancak son haftalarda ise artık iyice çivisi çıktı. Bir bölge müdürü tarafından atılan elektronik posta ise tam bir tehdit içeriyor. Kanunların uygulandığı bir ülkede olsaydı bu yönetici ve banka milyon dolarlık cezalar alırdı. Ama burası Türkiye ve bunun bilincinde olan yabancı ortak Türkiye'yi bankacılığın Çin'i haline getirmekte kararlı. 


 

Etiketler: bankabankacımobbingbölge müdürübankacılıkta mobbingsendika

Yayın Tarihi: 17.10.2017 21:53:44     Görüntülenme Sayısı: 33448

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:18 Miktar
GARAN 712.514.171
THYAO 523.637.422
ASELS 360.261.362
SASA 229.726.288
AKBNK 187.467.801UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.