GENEL MÜDÜRE SİTEM DOLU MESAJ


Bankacılık dünyası genel müdüre doğum günü hediyesini konuşuyor. Ancak o bankanın bir çalışanı genel müdüre öyle bir mesaj attı ki, vicdanları sızlatacak!
Her şey işgüzar bir bölge müdürünün genel müdüre yaranmak ve GMY koltuğunu kapmak için başlattığı "kutlu doğum günü" kutlaması ile başladı. Genel müdüre doğum günü hediyesi vereceğim diye yüzlerce personele adeta mobbing uyguladı. 
Avrupa sermayeli bankanın İstanbul'daki bölge müdürü genel müdürlerinin 40.yaş gününde yani bugün verilmek üzere bir hediye hazırladı. Bu hediye ise portföylerin sınırlarını zorlayan satış hedefi oldu. Bu hedefi tutturmaları için ise adeta psikolojik baskı ve tehdit kullanıldı.
İŞTE O MESAJ
Haberin ParaMedya.com da yayınlanmasından sonra banka çalışanlarından çok sayıda elektronik posta aldık. Söz konusu bölge müdürünün bunu alışkanlık haline getirdiğini ve mobbingin onun için sıradan bir davranış şekli.
Ancak bir elektronik posta ise olayın ne kadar vahim boyutta olduğunu ortaya koydu. Bugün 40.yaş gününü kutlayan genel müdüre yazılmış doğum günü kutlama mesajıydı. 
Bankacının iş güvenliği açısından ismini vermediğimiz o mesaj:
"Sevgili .... Hanım,
Bugün doğum gününüz. 40 yaşınıza basıyorsunuz. Umarım ailenizle mutlu ve sağlıklı bir hayat sürersiniz.
Ben bir şube çalışanınız olarak size hep derin bir hayranlık duydum. Giyiminiz, tarzınız, toplantılarda bize yaklaşımınız bu hayranlığın aynı zamanda büyük de bir sevgiye dönüşmesine neden oldu.
Ancak son bir haftada yaşadıklarımız dahası kabuslarımız inanın bütün bunlara karabasan gibi çöktü. Sizin doğum gününüz bizim için adeta kabus oldu.
Siz şu anda ailenizle belki kutlama yapıyorsunuz. Çocuklarınız yanınızda.  Ancak ben 40 dereceye ulaşan ateşine rağmen çocuğumun yanında değilim. Nedeni ise sizin doğum gününüz. Bölge müdürümüzün size doğum günü hediyesi olarak bize dayattığı hedefler.
Son bir haftadır adeta alarma geçmiş durumdayız. Kredilerimiz tahsis de bekletiliyor. Nedeni ise Çarşamba günü size doğum günü hediyesi olarak sunulacak olması. Müşteri mağdur, biz mağduruz.
Size içten bir doğum günü mesajı yazmak isterdim.
Size hayran ve seven bir personeliniz olarak ancak bunu yapamıyorum.
Emin olun ki, şube personeli olarak yaşadıklarımızı bilseydiniz değil 40 yaş ömür boyu üzüntünüzden doğum günü kutlaması yapmazdınız.
Nice yaşlara ..... Hanım"

Etiketler: doğum günü kutlamasıbanka bankacıgenel müdürün doğum günü

Yayın Tarihi: 13.12.2017 18:13:25     Görüntülenme Sayısı: 37479

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.606.464.409
GARAN 1.139.345.686
ASELS 1.032.647.912
SASA 563.816.760
KRDMD 438.389.124UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.