YAZARLAR

Hanife SERTER

HİÇ Mİ ACIMADINIZ BU İNSANLARA?


Hanife Serter, yeni bir tartışma başlatıyor: İnsan Kaynaklarını en hoyratça kullanan Banka ödülünü sizce hangi Banka almalı?
İnsanlar onlar hakkında söylediğiniz sözleri unutabilirler ama onlara kendisini Nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.
Tüm bankalar hizmet verdikleri kişilere " eşsiz, muhteşem bir müşteri deneyimi " yaşatma konusunda çok hevesli.
Bankadan, aldığı hizmetten memnuniyet duyan müşterinin hazzı kısa sürede bağlılığa, bu bağlılık da Bankalar için kara dönüşmekte. Müşteri tarafında işin formülünü internet bankacılığında, çeşitli kolaylıklarda bulan ve uygulayan bankalar , sıra iç müşterilerine yani personeline geldiğinde onlara " eşsiz bir personel deneyimi" yaşatma konusunda aynı hevesi gösteremiyor.
Bankacılar için o " eşsiz deneyim, unutulmayan an" " performans düşüklüğünden hadi sana güle güle " kağıdının önüne konuverdiği an.
İşte O an eşsiz bir an. O an hissettiklerini ömür boyu unutamıyor pek çok insan.
O yüzden oluyor tüm bunlar;
O ayakların geri geri gitmesi, O Bankanın önünden bile geçmek istememek, Reklamı çıkınca kanalı değiştirmek, ben yıllarca bu Banka'da çalıştım İşte diyememek eşe dosta , sen de git iyi Banka'dır diye tavsiye edememek, yine kimi çıkarmışları duyup üzülmek, sahte gülüşlerle çekilmiş yıl sonu yemeklerini, eğlencelerini görüp acıyarak gülümsemek, eski anıları düşünmek bile istememek, dost meclisinde oturup hep bir ağızdan gülememek...
EN İYİ BANKA ÖDÜLÜ VERİLMELİ(!)

En İyi Banka ödüllerini hangi kriterlere göre aldığınız bizi hiç ilgilendirmiyor ama hesapsız kitapsız işler yapıp çalışanlarını işsiz bırakma konusunda en birinci banka benim bankam diyecek binlerce personeliniz var. Tebrik ederiz.
Bu konuda da Birinciliği  rakiplere kaptırmadınız .
İnsanların anılarını çaldınız, gece gündüz emek verdiği Bir kurumdan güler yüzle, helalleşerek ayrılma haklarını ellerinden aldınız.
Siz çok " profesyonel " bakarsınız, realistsiniz, pragmatistsiniz, kar odaklısınız anladık ama "insan"dı karşınıza aldığınız, etten, kemikten öte bir can, bir ruh, bir anlayış taşırdı.. Düğmesine basıp kapatacağınız, kurtulacağınız  bir bilgisayar , bir robot değildi. Ailesi, çocukları, eşi, dostu, akrabaları vardı belki hesap vereceği .
Hiç mi acımadınız ?
Bunu sorgulayan binlerce işsiz bankacı var dışarıda farkında mısınız ? Ve şimdi bir seçim yapma zamanı .
İnsan Kaynaklarını en hoyratça kullanan Banka ödülünü sizce hangi Banka almalı ?

Etiketler: hanife serterbankacıbankabankacı mektububankalarda kontrolsüzlükbanka teftişbanka ödül

Yayın Tarihi: 20.12.2017 18:55:00     Görüntülenme Sayısı: 19530

Facebook

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:18 Miktar
GARAN 712.514.171
THYAO 523.637.422
ASELS 360.261.362
SASA 229.726.288
AKBNK 187.467.801UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.