CEO arya söylerse şoför piyano çalar!


Bankacılık sektörü bu haberi konuşuyor. Arya söylemesi ile tanınan Hakan Ateş'in şoförü de piyano çalıyor!
GaleriDeniz’in ilk konuk sergisi olan Gl’onze’da, cam ve bronz sanatından örnekler izleyicilerin beğenisine sunuldu. Açılışında bulunamadığımız sergiyi görmek için hafta ortası ziyaret ettiğimiz Denizbank’ın Esentepe’deki genel müdürlük binasının birinci katında canlı klasik müzik çalındığını fark edince şaşkınlığımızı gizleyemedik.
‘Şopen’ istediler
Sergi katında bulunan piyanodan bütün binaya yayılan müziğin icracısının profesyonel bir piyanist olduğunu düşünerek kim olduğunu öğrenmeye çalıştık. Piyanodan ustaların eserlerinin notalarını bütün binaya aksettiren kişi bankanın bünyesinde yer alan İntertech AŞ’nin Genel Müdürü Ömer Uyar’ın şoförü Aydın Aydoğdu’ydu. 
Banka yönetiminin izniyle piyanonun başına oturan Aydoğdu, 1977 Giresun doğumlu. EtilerLisesi mezunu olan Aydoğdu’nun müziğe ilgisi çocuklukta başlamış. İlk müzik aletini orta okulda eline alan Aydın Aydoğdu, müziğin doğrudan yaşamının hedefi olamamasını şu cümlelerle ifade etti: 
“Muhafazakar çevrede müzikle yaşam kazanmak çok doğal karşılanmıyordu. Oysa ben müzik konusunda yetenekliydim. Flütte de iyiydim piyanoda da. İlk orgumu eve halamın oğlu Kahraman Abi’nin orgu diyerek soktum. Yoksa evde bulunması mümkün olmazdı. Oysa o dönem şoförlüğünü yaptığım Cahit Sıtkı Tarancı’nın adını taşıyan torununun verdiği 250 dolarbahşişin 200 dolarıyla satın almıştım.”
Profesyonel piyanist olmasa da Denizbank çalışanlarına stresli iş temposunda nefes aldıracak güzellikte eserler çalan Aydoğdu’dan bir Denizbank çalışanı halk arasında ‘Şopen’ olarak bilinen Frederic Chopin’den bir beste istemiş. Aydoğdu bunu bilmediğini ifade edince, Aşık Veysel’den Kara Toprağı istemiş. Aydoğdu ertesi gün Şopen’den öğrendiği eseri çalmış

Ateş ‘My Way’ ile beğeni toplamıştı
Banka yönetiminin kendisine tanıdığı imkândan mutluluk duyduğunu ifade eden Aydoğdu’nun iki çocuğu var ve 9 yaşındaki oğlu da kendisi gibi müziğe ilgi duyuyor. 
Denizbank’ın CEO’su Hakan Ateş’in sanata ve müziğe verdiği destek ve ilgi ise kamuoyunun yakından bildiği bir tutku. Bu yıl Denizbank’ın 20. kuruluş yıldönümünde büyük bir dinleyici kitlesi karşısında Frank Sinatra’nın My Way’ini söyleyen Ateş, aryadan türkü ve caz’a farklı türleri seslendiriyor.

Kaynak: Kadife Şahin

Etiketler: hakan ateşdenizbank

Yayın Tarihi: 15.01.2018 11:19:05     Görüntülenme Sayısı: 36625

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.