Garanti Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde


Cinsiyet eşitliği konusundaki uygulamalarıyla uluslararası arenada kabul görenGaranti Bankası, bir kez daha Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı. 
Cinsiyet eşitliği konusundaki uygulamalarıyla uluslararası arenada kabul görenGaranti Bankası, bir kez daha Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı. Toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanması için pek çok uygulaması ve girişimi bulunan banka; insan kaynakları, müşteri ve toplum nezdinde yaptığı başarılı çalışmalarla, Türkiye’den, endekste yer alan tek şirket oldu. 2016 yılında Bloomberg tarafından hayata geçilen ve 2 yıl sadece finans sektöründeki şirketlerin değerlendirildiği endekste bu yıl ilk defa 10 sektörden 104 şirket yer aldı. Garanti’nin bünyesinde bulunduğu BBVA da toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla bu yıl endekste yer almaya hak kazandı.
 
Endekste değerlendirilen İK uygulamaları arasında, toplumsal cinsiyet eşitliği ve bilinçsiz önyargılar konusunda eğitim vermek, kadın yönetici adaylarına eğitim ve mentörlük programları oluşturmak, üst yönetim de dahil her kademede cinsiyet eşitliğine ulaşmak, fırsat eşitliğine yönelik politika ve uygulamalar geliştirmek gibi kriterler yer alıyor. Ayrıca, kadınlara yönelik ürün geliştirme, kadın girişimcileri ve tedarikçileri destekleme, müşteri ve çalışan haricindeki kadınların finansal okuryazarlığına destek ile uluslararası cinsiyet eşitliği inisiyatiflerine imzacı olma gibi konularda yapılan çalışmalar Garanti’nin endekse girmesini sağlayan önemli kriterler olarak dikkat çekiyor.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, “Garanti Bankası olarak toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmasına yönelik çalışmalarımızın uluslararası arenada karşılık bulmasından gurur duyuyoruz. 3 yıldır faaliyet gösteren Cinsiyet Eşitliği Komitemiz, Fırsat Eşitliği Modeli sertifikamız, imzacısı olduğumuz Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs), adil ücretlendirme politikamız, üst yönetimdeki kadın oranını artırmak için kurduğumuz Kadın Yöneticiler Girişimi ve Aile İçi Şiddet Platformu gibi uygulamalarla, Garanti Bankası’nda toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanması kapsamında birçok adım attık. Atmaya da devam ediyoruz. Cinsiyet eşitliğine yönelik uygulamalarımız çalışanlarımızla sınırlı kalmıyor. Uzun yıllardır müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve tüm paydaşlarımıza dokunacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Etkimizi daha geniş bir alana taşıyan Kadın Girişimciler Programı ve kadınlara finansal okuryazarlık seminerleri gibi başarılı uygulamalarla, toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmasına destek veriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de cinsiyet eşitliği konusunda dikkat çeken çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Bu konudaki öncü rolümüzü sürdürerek daha çok kişinin hayatında fark yaratacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu.
 

Etiketler: garanti bankasıfuat erbilBloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi

Yayın Tarihi: 29.01.2018 20:11:56     Görüntülenme Sayısı: 10693

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.