BANKACININ TWEET İSYANI


Bayan banka genel müdürünün kadın çalışanlarına yönelik attığı tweetlar, süt izni kullandığı için aynı bankadan atılan genç aneyi isyan ettirdi. İşte işsiz annenin verdiği o yanıt:
Son iki yıl içerisinde süt izni kullanan annelerin işten atılması iddiası ile gündeme gelen Avrupa sermayeli yabancı bankanın Türk bayan genel müdürünün  attığı tweetlere bir yanıt bankacılar arasında gündem konusu oldu.
Geçtiğimiz yıl süt iznini kullandığı için söz konusu bankanın İzmir  bölgesindeki bir şubesinden iştan atıldığını iddia eden Evla Benek  Fazlı, tüm gazetelerde ve televizyonlarda haber konusu olmuştu.
Benek, eski patronunun "Kadın çalışana iş mülakatında çocuk sahibi olmayı düşünüyor musun? sorusunu sormak bence şiddettir. Kabul edilemez.Erkeklere soruyor muyuz?"şeklindeki tweetine şu yanıtı verdi:
"Sizin bankanızın mülakatında sorulmadığını mı zannediyorsunuz?Gerçekleri nasıl bu kadar çarpıtabilrisiniz?Ya da nasıl bu kadar ayakta uyuyor olabilirsiniz?Herşeyi bir kenara bırakın doğum yaptığım için yalanlarla işten atıldığımı her yerde dile getirdim.Vicdanınız rahat mı?"yanıtını verdi.
Bayan banka genel müdüründen bu tweete her hangi bir yanıt verilmedi.

ÇOK SAYIDA İŞTEN ÇIKARTMA
Söz konusu yabancı banka geçtiğimiz yılın son haftasında çok sayıda şube müdürü ve personelini işten atarak da gündeme gelmişti. Bankanın İstanbul'daki bir bölge müdürü, personel memnuniyeti anketine müdahale eden yazışmasının paramedya.com'da yayınlanması sonucu, bankanın Avrupalı CEO'suna çok sayıda şikayet gitmişti. 
 

Etiketler: evla beneksüt iznini kullandığı için işten atılan anne

Yayın Tarihi: 11.02.2018 14:34:35     Görüntülenme Sayısı: 14374

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.