MOBBİNG ALTINDA KADINLAR GÜNÜ


Banksis Genel Başkanı  Semih Özen, "hayatın olağan akışı içinde yaşadığı kutsal hakları bile banka için kötü performans ölçüsü"dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası Banksis bir bildiri yayınlayarak, doğum ve süt izni nedeniyle işten atılmalara dikkat çekti. 
Sendika Genel Başkanı Semih Özen, yaptığı açıklamada bankacı kadınların son yıllarda en büyük sorunu olarak görülen haklarının ihlal edildiğini belirtti. Özen şunları söyledi:
"Türk toplumunun uğradığı başarısızlıkların sebebi kadınlarımıza karşı yapılan ihmal ve kusurdan doğmaktadır. Kadınlar bankalarda her türlü kötü ayrımcılıklara karşı karşıya. Hayatın olağan akışı içinde yaşadığı kutsal hakları bile banka için kötü performans ölçüsü olmaktadır. Doğum ve sağlık nedenleri, İK yönetimlerince işten atılma nedenidir."
MOBBİNG KÖTÜ BİR HASTALIK
Semih Özen, bankacılık sektöründe yaşanan mobbinge de dikkat çekerek, "Öyle ki, bugünkü bankacılık sistemi içerisinde en basit nedenlerle çalışma hakları yok edilen kadınların yaşama hakları bile, baskı, mobbing ve şiddetten kaynaklanan en kötü hastalıkların tehdiiti altındadır"diye konuştu.

Etiketler: banksis8 mart dünya kadınlar günüsemih özenbanksis açıklaması

Yayın Tarihi: 8.03.2018 12:42:21     Görüntülenme Sayısı: 33681

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.