PARAMEDYA

ING BANKTA NELER OLUYOR?

ING BANKTA NELER OLUYOR?

Süt izni kullandığı için işten atıldığı iddia edilen anne ile gündeme gelen İng Bank, şimdi de şube kapatma ve personel çıkartma ile gündem konusu oldu. 

Bir bayan genel müdür. 
Kadın hakları konusunda sürekli olarak tweetler atan ve medyaya çıkan. 
Ancak bu genel müdür son günlerde savunduğu hakların tam tersi ile gündeme geldi. İzmir'de Evla Benek Fazlı isimli genç bankacı, süt izni kullandığı gerekçesiyle işten atıldığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. 
Mahkeme bilirkişi raporlarını da dikkate alarak işe iade kararı verdi.
Ancak banka işe iade yapmadı. 
İng Bank Genel Müdürü Pınar Abay, geçtiğimiz günlerde bir köşe yazarına verdiği beyanda bu bayanın performanstan işten çıkartıldığını söyledi.
Pınar Abay'ın bu sözleri de özellikle sosyal medyada tepki çekmişti.
ŞİMDİ DE KÜÇÜLME
İng Bank için başarısız bir PR olan bu olaydan sonra şimdi de küçülme haberleri geliyor. 
Genel Müdürlüğünü Pınar Abay’ın yaptığı ING Bank’ın personel sayısındaki düşüş devam ediyor.  2016 yılında 335 kişiyi kapının önüne koyan banka, son bir yılda da 349 personeliyle yollarını ayırdı. Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayınlanan banka, şube ve çalışan sayıları verilerine göre, 2015 Aralık ayı sonu itibarıyla 5 bin 603 personeli olan banka, yıl sonu itibarıyla 319 kişiyi işten attı. 298 şubesinden 30’unu kapattı.
BÜYÜK DÜŞÜŞ
2016 Aralık ayında personel sayısı 5 bin 284’e şube sayısı da 268’e düştü. Hollanda merkezli ING Bank’ın çalışan sayısı 2017 Aralık ayı verilerine göre ise 4 bin 935’e geriledi. 2017 yılında da 7 şube kapatan bankanın şube sayısı 261’e düştü.Son iki yılda 684 personelle yollarını ayıran ING Bank, 37 şubesini de kapattı. 2015 yılında 298 şubesi olan bankanın şube sayısı 261’e kadar düştü

Etiketler: pınar abayingpınar abay tweet@ING_RalphHamersing şube sayısıing personel çıkartma

Facebook Yorumları