GÖZLER ŞOK HALKA ARZINDA


Önce Beymen sonra DeFacto halka arzı ertelendi. Şimdi Gözler 8-9 Mayıs’ta  talep toplayacak olan Şok Market’lerde. Peki bu halka arz da iptal edilecek mi?
Türkiye’de birkaç ay öncesine kadar borsa açısından oldukça iyimser bir hava vardı. Gelen tüm olumsuz haberlere göre borsanın yükselişi beraberinde yeni halka arzları getirdi. Trabzon Limanı ve Park Medikal’in başarılı halka arzı çok sayıda şirket halka arz kararı aldı. Ancak  erken seçim kararı, yüksek enflasyon ve döviz kurlarında kontrol edilemiyen yükseliş borsada tüm hesapları alt üst etti. 
ŞİMDİ ŞOK MARKET
Önce Beymen sonra DeFacto halka arzı ertelenirken gözler  önümüzdeki hafta talep toplayacak olan Şok Market’e çevrildi. Ülker Grubu’na ait Gözde Girişim iştiraki olan Şok Marketler halka arzında talepler 8-9 Mayıs’ta  toplanacak.
Halka arzda 1 TL nominal değerli pay başına talep toplama fiyat aralığının daha önce açıklandığı gibi 12.00 TL - 14.40 TL olduğu hatırlatıldı.   Şok Marketler'in sermayesinin 578.5 milyon liraya  artırılması işleminde ihraç edilecek toplam 218.5 milyon TL  nominal payın halka arz edileceği duyurulmuştu. Buna göre, halka  arz büyüklüğü 2.6 milyar lira ile 3.1 milyar lira arasında değişecek.
İPTAL EDİLECEK Mİ?
Bir haftada iki önemli halka arzın iptalinden sonra Şok’un halka arzının iptalinin şu ana kadar söz konusu olmadığı  belirtiliyor. Şirket yetkilileri, piyasadaki gelişmeleri yakından izlediklerini söylüyorlar. Ancak borsa çevreleri, yeterince talebin olmaması halinde bu halka arzından iptal edilebileceğini öne sürüyorlar.
 

Etiketler: şok market halka arzıgözde girişimborsaborsada halka arzşok marketler halka arzı iptal edilecek mi?

Yayın Tarihi: 5.05.2018 08:40:12     Görüntülenme Sayısı: 3355

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.