BORSADA YABANCI HALK BANKASI KATLİAMI YAPTI


Halk Bankası hisse senedinde yabancı satışları endeksi 100 bin puanın altına çekti. Yabancı adeta bu hisse senedinde katliam yaptı.
Halk Bankası hisse senedinde yabancı satışı çılgınca sürüyor. Hisse senedinde yabancı bir fon adeta katliam yapıyor. Bu satışların borsa endeksini de sert bir şekilde aşağı çektiği görülüyor. Son bir ayda Citibank Yabancı ve Deutsche Bank yabancı takasında yaklaşık 60 milyon lotluk büyük satış yapıldı. Bu satışların büyük bir bölümü son bir haftada gerçekleşti.
AMERİKA'DAKİ DAVA MI?
Öte yandan yabancı fonun kimliği satışı yapan kurumlar tarafından gizli tutuluyor. Ancak satışların Amerika'da süren Hakan Atilla davası ile ilgili beklentiler olduğu öne sürülüyor. Bir başka kaynak ise  bu satışların manipülatif amacıyla yapıldığını iddia etti. Nitekim Borsa İstanbul Başkanı da bu yönde bir açıklama yapmıştı.

Etiketler: halk bankası hisse senedi neden düştüborsaborsada yabancı satışı

Yayın Tarihi: 8.05.2018 18:18:20     Görüntülenme Sayısı: 10564

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.