DUAYEN BORSACI TSPB BAŞKANI OLDU


Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 2014’den bu yana Birlik Başkanı olan İlhami Koç, bayrağı Erhan Topaç’a devretti.
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 9 Mayıs tarihinde 200’e yakın sektör temsilcisinin katılımıyla düzenlendi. Toplantının açılış konuşmalarını Borsa İstanbul Genel Müdürü Murat Çetinkaya, Sermaye Piyasası Kurulu Aracılık Faaliyetleri Dairesi Başkanı Ali İhsan Güngör ve TSPB Başkanı İlhami Koç yaptı. Toplantı kapsamında Birliğin Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Komitesi üyeliklerine seçimler yapıldı.

Konuşmasında dört yıllık görev süresi boyunca Birlik adına önemli adımlar atıldığını belirten Birlik Başkanı İlhami Koç, “Yeni Sermaye Piyasası Kanunu ve sonrasında yapılan düzenlemelerle birlikte sektörümüz adına önemli gelişmeler yaşandı. Sermaye Piyasası Kanunu’nda yapılan değişiklikler kapsamında Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşları Birliğimizin (TSPAKB) portföy yönetim şirketleri ve yatırım ortaklıklarının katılımıyla yeni üyelik yapısına kavuşarak Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’ne dönüştüğü 2014 yılı hepimiz için yeni bir başlangıç oldu” dedi.

Etiketler: TSPB başkanı erhan topaç

Yayın Tarihi: 10.05.2018 21:23:41     Görüntülenme Sayısı: 8032

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.