KARI YÜZDE 65 ARTAN BANKADAN SIFIR ZAM


Bankalar bilançolarını bir bir açıklarken, en ilginç olay Avrup sermayeli bankada yaşandı. Karı yüzde 65 artan banka binlerce personeline gerekçesiz sıfır zam yaptı.
Bankalar artık kolay para kazanma formülünü buldu. Geçtiğimiz yıl en çok şube kapatan ve personel çıkartan bankalar arasında yer alan Avrupa sermayeli banka, 2018 yılının ilk bilançosunda karını şu ana kadar açıklanan en iyi kar artışını sağladı. Bankanın karı yüzde 65 artarken, binlerce  personel ise 1 yıl boyunca hiç zam almadan çalışacak. Bankanın insan kaynaklarının yaptığı zam oranı kısmi bir personele yansıtılırken, çok sayıda personelin maaşına hiç zam yapılmadı. Zam yapılan personele oran mail ile bildirilirken, yapılmayanlara açıklama dahi yapılmadı.
ENFLASYON KAYBI
Büyük baskı altında çalıştıklarını belirten banka personeli, sıfır zama tepki gösterdiler. Verilen hedefleri büyük çapta tutturmalarına rağmen bankanın hiç zam yapmamasının bir nevi mobbing olduğunu belirten banka çalışanları, “ şu anda yüzde 12 civarında olan enflasyon hiç zam almamamızdan dolayı otomotikman yüzde 12 eriyor. En acısı ise hiçbir açıklama dahi yapılmadı”diye tepki gösteriyorlar.
 

Etiketler: banka karlarıbankacılık sektöründe zam oranı

Yayın Tarihi: 11.05.2018 09:43:44     Görüntülenme Sayısı: 24340

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.