Akbank, mesajlaşarak para transferi özelliğini başlattı


Akbank para transferinde yine bir uygulamayı devreye soktu. İstediğiniz kişiye mesajla para gönderebileceksiniz.
Akbank'tan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Gün içinde elimizden düşmeyen akıllı telefonlar ile mesajlaşmak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Artık tüketiciler sürekli iletişimde kalmayı ve bunun için de mesajlaşmayı tercih ediyor. Dijital teknolojideki gelişmeleri bankacılık ürün ve hizmetlerine aynı hızda uyarlayarak müşterilerinin hizmetine sunan Akbank, artık Chatbot teknolojisi ile mesajlaşarak para transferi yapabilme imkanı sunuyor. 

Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, "Yolda, evde, işte, yatarken, kalkarken, dururken, yürürken kısaca hayatın neredeyse her anında mesajlaşıyoruz. İnsanlar artık birbirini aramak yerine mesaj atmayı tercih ediyor. Whatsapp sayesinde grup mesajlaşmaları ile daha çok paylaşımda bulunuyorlar ve hayatın daha içinde hissediyorlar. Biz de 'Günlük hayatta sürekli mesajlaşarak işini halleden müşterilerimiz neden bizimle de mesajlaşarak bankacılık işlemlerini halletmesinler?' dedik ve Chatbot teknolojisi ile para transferi özelliğini getirdik. Artık müşterilerimiz Akbank.com üzerinden, Akbank Asistan ile mesajlaşarak para transferi işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. Yeni dönemde chatbot teknolojisi ile sunduğumuz bankacılık işlemlerinin çeşitliliğini artırmak ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımız sürüyor." diyerek yeni özelliği tanıttı.
Birçok sektörde örneklerini gördüğümüz chatbotlar, yapay zeka sayesinde kullanıldıkça kendisini geliştirir ve kullanıcılarla gerçek bir insan gibi iletişim kurma yeteneğini artırır. Akbank Asistan da ilerleyen dönemlerde müşterilerimizi her gün daha iyi anlayacak, ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunacak.
Kesintisiz yatırım yaptığımız dijital teknoloji, müşterilerimiz ile aramızda özel bir iletişim köprüsü de oluşturuyor. Dijital teknolojideki gelişimi müşterilerimizin olduğu her platformda yanlarında olmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Akbank olarak modern hayat alışkanlıklarınddan ilham alarak, insan odaklı teknolojiler geliştiriyoruz. Bu özelliklerimizle Türkiye'de bankacılık sektörünün dijital dönüşümüne liderlik etmeye devam edeceğiz.

Etiketler: akbankakbank mesajla para gönderme

Yayın Tarihi: 11.05.2018 13:58:38     Görüntülenme Sayısı: 2440

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.