DENİZBANK'IN NOT KEYFİ


Fitch Ratings bir çok bankanın kredi notunu düşürürken, Denizbank'ın kısa vade yerel para notunu pozitif izlemeye aldı. Fitch, satış sonrasına yönelik olumlu mesajlar verdi.
Son aylarda yaşanan kriz yavaş yavaş bankaların kredi notunu olumsuz etkilerken, Denizbank  not fırtınasından kendini korumayı başardı. 
Fitch Ratings DenizBank’ın “BB+” olan uzun vade yerel para notu, “B” olan kısa vade yerel para notu ve “AA (tur)” olan ulusal notunu “Pozitif İzlemeye (RWP)”aldı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings 1 Haziran 2018 tarihinde duyurusunu yayınladığı, Türkiye’nin ülke notu ile ilişkili olarak Türk Bankalarında yaptığı değerlendirmenin ardından, 5 Haziran 2018 tarihinde DenizBank'ın “BB+” olan uzun vade yabancı para notunun görünümünü “Pozitif”ten “Durağan”a çevirdi. 
SATIŞ SONRASI  İYİ HABER GELEBİLİR
Fitch Ratings DenizBank’ın “BB+” olan uzun vade yerel para notu, “B” olan kısa vade yerel para notu ve “AA (tur)” olan ulusal notunu “Pozitif İzlemeye (RWP)” aldı. Fitch Ratings değerlendirmesinde izlemenin, Emirates NBD (ENBD)’nin DenizBank’ın hisselerinin %99,85’ini satın almasına yönelik izinleri tamamlamasıyla sonlanacağını ve ENBD’nin kredi notunun desteği ile DenizBank’ın uzun vade yerel para notunun “BBB-”, kısa vade yerel para notunun “F3” ve ulusal notunun “AAA(tur)’a yükseltilmesinin mümkün olabileceğini belirtti.

Etiketler: denizbankdenizbank kredi notu

Yayın Tarihi: 6.06.2018 15:32:10     Görüntülenme Sayısı: 10234

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.