Satış müdürüne dava


Kötülük artık kimsenin yanına kar kalmıyor. İstanbul'da özel bir bankanın satış müdürüne, bireysel dava açıldı. 
Hedef baskısı her geçen gün mobbinge dönüşürken, İstanbul'da  bir dava emsal niteliğinde.
14 yıllık bankacı  E. E,  halen çalıştığı bankanın satış müdürüne, kendisine psikolojik taciz uyguladığı gerekçesiyle dava açtı.
Bu dava ilk kez bir bankacının çalışırken, açtığı mobbing davası olmas özelliği taşıyor. 
İstanbul Çağlayan Adliyesinde açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Sözkonusu satış müdürünün katılmadığı davada yazışmalar ve şahitlerle mobbing iddiasında bulunuldu.  Psikolojik taciz görüldüğüne dair hastane ve psikiyatri, raporlarını da o mahkeme dosyasına ekleyen bankacı E. E,  satış müdürünün hapisle cezalandırılmasını talep etti. Halen aynı bankada şu an  Şube Müdürü görevi sürdüren kişinin bir sonraki duruşmaya gelmemesi halinde polis zoruyla getirileceği belirtildi.
İDDİALAR TANIDIK
Dava dilekçesindeki iddialar ise sektör çalışanları için oldukça tanıdık geldi. Elektronik posta yoluyla  psikolojik taciz, toplantılarda, bireysel çıkışmaları ve herkesin içerisinde hakarete varan suçlamalar iddialar arasında. Mağdur bankacının şahitlerle desteklediği bir iddiası ise oldukça ilginç. Sözkonusu iddiada Bölge Müdürlüğünde yapılan bir toplantıda, Satış Müdürü bankacıya hedefini tutturamadığı için herkesin içerisinde, "aptal mısın?" Kelimesini kullanıyor. 

Etiketler: satış müdürüne davabankabankacı

Yayın Tarihi: 5.08.2018 20:17:42     Görüntülenme Sayısı: 12367

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.