whatsapp grubu kuran yanacak


Bazı bankalarda bölge satış müdürleri tarafından kurulan whatsapp gruplarının bazı bilir kişler tarafından mobbing ve özel hayata müdahale olarak algılanması üzerine Çalışma Bakanlığı harekete geçti.
Bankanın her türlü yazışma ve haberleşme sistemine rağmen personele whatsapp grupları kurarak talimat veren bankalara yönelik çalışma yapılıyor.
Whatsapp ile verilen talimatlarını bir nevi mobbing olarak gören bazı bilirkişi raporlarından sonra Çalışma Bakanlığı bu konuda düzenlemeye gidecek. Sadece bankacılık sektörü değil tüm iş dünyasında bu tür mesajlaşma programları ile talimatlar tek taraflı fesih ve dava konusu olacak. Bu konuda CİMER ve BİMER'e çok sayıda şikayet gittiği de belirtiliyor.
PARAMEDYA GÜNDEME GETİRDİ
Whatsapp grupları ile yapılan psikolojik tacizi ilk olarak paramedya gündeme getirmişt. Bunlardan biri yerli sermayeli bankanın trakya Bölge Müdürlüğün'deki grup dava konusu olmuştu.
Yine bir başka gündeme gelen olay ise Körfez sermayeli bankanın Ege Bölgesi yüksek segmet satış müdürü tarafından oluşturulan gruptu. 

BELGE NİTELİĞİNDE
Avukat Nuray Tekin, özellikle bankacılık ve sigortacılık sektöründe sık görülen gruplar ile ilğili olarak çalışanları ekran görüntüsü alma konusunda uyardı. Söz konusu görüntüler mahkeme ve bilirkişiler tarafından kabul görüyor.
KONUYLA İLGİLİ HABER
 

 
 

Etiketler: whatsapp grupbankacılıkta whatsapp

Yayın Tarihi: 6.08.2018 21:10:42     Görüntülenme Sayısı: 12828

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.